Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

 

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü 6 Mart’ta Kadıköy’de yapılan mitingle kutlandı. Saat 11:00’de Tepe Natilius önünde toplanan miting bileşenleri mitingin yapılacağı alan olan Kadıköy İskelesi’ne doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş kolunun başında örgütleyici  bileşenlerin imzalarının yer aldığı “Emekçi kadınlar; açlığa, yoksulluğa, baskıya ve sömürüye karşı mücadeleyi yükseltelim!” pankartı yer aldı. Eyleme “Kadın Erkek El Ele Mücadeleye” sloganı yazan pankartla katılan Devrimci Hareket, Emperyalizme ve Faşizme karşı attığı sloganlarla emekçi kadınların kurtuluş mücadelesinde izlenecek yolun kapitalist sisteme karşı mücadeleyle anlam kazanacağını vurguladı. Mitingte yapılan konuşmalar ve şiir dinletilerinin ardından sahne alan GRUP YORUM, EMEĞE EZGİ, ADALILAR  söylediği marşlar ve türküler ile alana coşku kattı.

 

image001 image002 image003

 

 

 

AVUSTRALYA

image005Avustralya Devrimci Hareket 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle bir panel etkinliği düzenledi. İçi boşaltılmaya çalışılan 8 Mart’ın gerçek anlamının  1857’de Newyork’tadirenen tekstil işçisi kadınların pratiğinde yattığı belirtildi. Bugün kadına özgürlük olarak  dayatılan türban ile  paradoksun diğer yanı olan düşmanı erkek olarak göstermenin  aynı  yola çıktığı belirtildi. Gerçek ve sonuç alıcı mücadelenin “Kadın Erkek El Elele” nihayi zafere ulaşarak kazanılacağı belirtildi.