Baskı, operasyon, zulüm varsa direniş de olacak!

Bu gece saat 02.00 sıralarında Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin evleri polisler tarafından basıldı. HDP Genel Merkezi MYK toplantısı sırasında basılarak, talan edildi. Kapılar kırıldı, milyonlarca insanın oyuyla seçilmiş milletvekilleri, Kürt halkının siyasi temsilcileri kaçırıldı.

Şu ana kadar gelen bilgilere göre Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dahil olmak üzere, milletvekilleri Ferhat Encü, Leyla Birlik, Ziya Pir, Mehmet Aslan, Selma Irmak, Nursel Aydoğan, Gülser Yıldırım, Abdullah Zeydan, İdris Baluken, Leyla Zana, Mehmet Sancar ve Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı.

Operasyon sürerken yandaş medyanın başını çektiği tüm patron gazeteleri, aynı elden çıkmış haberleri servis etmeye başladılar.

AKP ve Saray Rejimi, kendisini yok edecek ateşi harlıyor!

Türkiye’de yaşanan sürecin adı darbedir, Türkiye’deki rejimin adı faşist diktatörlüktür. Erdoğan ve tüm AKP yöneticileri, onların tetikçileri, polisleri, militanları, sözde gazetecileri ve tüm yardakçıları halklarımızın baş düşmanıdır.

Halk düşmanları ile hesaplaşmak, faşizme karşı direniş barikatını kurmak Türkiye’nin tüm ilerici, devrimci, yurtsever güçlerinin önündeki tek görevdir.

Koca bir ülkeyi karanlığa boğan, kendisinden olmayan her sesi yok etmeye çalışan AKP ve Saray Rejimine direneceğiz. Teslim olmayacağız!

AKP ve Saray Rejimini yıkacağız!

Öfkemiz her geçen gün büyüyor. Baskı ve sindirme operasyonları hesap sorma bilincimizi keskinleştiriyor. Gün umutsuzluğa kapılma, imkanlarımızı ve gücümüzü hafife alma gün değildir.

İnancımız tam, kararımız kesin: Baskı, operasyon, zulüm varsa direniş de olacaktır!

AKP ve Erdoğan’ın iktidar olduğu bir ülkede güvenlik, huzur, demokrasi ve özgürlük ihtimali yoktur. Onların bu haramilik düzeni yıkılmadıkça bu coğrafyada insanca yaşam mümkün olmayacaktır.

Halkımızın güçlü kolları ile aşamayacağı, yenemeyeceği güç yok!

Kameraların önünde yarım ağız kınama açıklamaları yapan ancak AKP’nin iplerini de ellerinde tutan emperyalist güçler ve ‘milli mutabakat’ sevdalısı düzen partileri halkları kurtaramaz.

AKP ve Saray Rejimine karşı mücadelenin sorumluluğu bizim omuzlarımızdadır. Bu haramilik düzeni mutlaka yıkılacak! Faşizme karşı mücadele mutlaka kazanacaktır!

Faşizm yenilecek, halk kazanacak!

Devrimci Hareket

4 Kasım 2016